Oferta: Strona dla szkoły (oraz innych placówek publicznych)
Po co szkole strona internetowa?

Tak naprawdę szkoły oraz wszystkie inne placówki edukacyjne i kulturalne, przejście w fazę cyfryzacji już dawno mają za sobą. Nauczyciele, uczniowie i rodzice korzystają z dobrodziejstw internetowych dzienników, a zdecydowana większość podmiotów publicznych posiada nie tylko witryny w sieci, ale również własne kanały social media. Nie jest to przypadek: internet oznacza wygodę i możliwość uzyskania potrzebnych informacji bez wychodzenia z domu.

Jednakże wiele placówek wciąż nie wykorzystuje tego potencjału. Niektóre szkoły, zwłaszcza z mniejszych miejscowości, nadal nie posiadają własnego adresu www; inne zaś poprzestały na zleceniu stworzenia strony nauczycielowi informatyki – nieaktualizowanej od dekady. Jeśli jesteś dyrektorem, musisz mieć świadomość, że świat nieubłaganie gna do przodu. Napisana dekadę temu w czystym HTML witryna, to anachronizm świadczący o zacofaniu placówki, odstraszający uczniów i nowe pokolenie rodziców.

To samo dotyczy każdej instytucji publicznej. Pamiętaj, że przedszkole, muzeum czy dom kultury – obowiązkowo musi figurować w sieci. Osoba zainteresowana znalezieniem placówki, godzinami otwarcia, ceną biletów oraz wszystkimi innymi informacjami – w pierwszej kolejności zasięgnie języka w internecie. Zadbaj o to!

Co się znajdzie na naszej stronie?

Jeżeli posiadasz już stronę, to oczywiście przekopiujemy wszystkie wskazane przez Ciebie treści na nową witrynę. Poza tym, sam decydujesz o tym co się na niej znajdzie. System WordPress, z którego korzystamy, jest bardzo przyjazny dla użytkowników i pozwala na publikację tekstów za pośrednictwem przejrzystego panelu administracyjnego.

Przeciętna strona szkoły niemal zawsze zawiera takie informacje jak:

– dane dot. historii placówki i jego patrona;
– dane kontaktowe, zwłaszcza numery telefonów oraz adres e-mail;
– linki do wszystkich koniecznych dokumentów, jak statuty, regulaminy i wymagania edukacyjne;
– plany lekcji i informacje o zastępstwach;
– newsy z życia szkoły, informujące o sukcesach uczniów i nauczycieli;
– podstronę zawierającą dane o gronie pedagogicznym;
– opcjonalnie galeria z fotografiami przedstawiającymi bazę dydaktyczną.

To schemat prostej strony, zawierającej jednak komplet najważniejszych informacji, co na pewno doceni zarówno rodzic jak i uczeń poszukujący wiadomości o szkole. Wydaje się, że to niewiele – jednak tajemnicą sukcesu jest takie zaprojektowanie strony, aby wdrożone elementy były dostępne na wyciągnięcie ręki.

Czy strona będzie nam odpowiadać?

System WordPress, z którego skorzystamy, posiada niemal nieograniczone możliwości w sferze dostosowywania wyglądu do gustu użytkownika. Jeśli postanowisz skorzystać z naszych usług, postaramy się znaleźć taki szablon i tak go zedytować, aby odpowiednio współgrał z charakterem Twojej działalności. Wstawimy logo placówki, ustalimy kolorystykę, wybór fontów oraz układ strony, a w miarę technicznych możliwości spełnimy również Twoje indywidualne życzenia.

Pamiętaj ponadto, że niczym nie ryzykujesz. Po skończeniu prac nad projektem, zostanie Ci on przedstawiony i jeżeli z jakiegoś powodu kompletnie by Ci nie odpowiadał – nie musisz go przyjmować. Ostateczny wybór należy do Ciebie. Pod spodem możesz zobaczyć dwa przykładowe szablony.

Co dalej?

Co z domeną?

Większość osób i podmiotów pragnie postawienia strony pod adresem w stylu twojastrona.pl. W przypadku szkół i instytucji publicznych istnieją też inne możliwości, np. twojastrona.edu.pl. Zdarza się również, że placówka może korzystać z domeny lokalnej, np. twojastrona.miasto.pl.

Tak czy inaczej, podepniemy domenę, które już istnieje, zaś jeśli takiej nie ma to możemy ją w Twoim imieniu zarejestrować. Zazwyczaj w pierwszym roku działania domena pozostaje bezpłatna.

Co z serwerem?

Wszystkie treści, które widzisz w internecie, spoczywają na dyskach jakichś serwerów. Strona szkoły również musi skorzystać z usługi hostingu, na którego serwerach zostanie zainstalowana. Rzecz jasna służymy pomocą i doradzimy wybór serwera, który spełni Twoje potrzeby, lub wdrożymy witrynę na serwerze instytucji/miasta – o ile takowy istnieje.

Istnieje też inna, znacznie tańsza opcja. Małe strony (takie jak witryna przeciętnej szkoły) mogą korzystać z hostingu łączonego. Strona trafi na nasz serwer, wraz ze stronami innych klientów, którzy zdecydowali się na taki wariant. W ten sposób koszty się rozkładają, a Ty nie musisz martwić się szczegółami technicznymi. Opłata w tym wariancie wynosi 50 zł na rok.

Jesteś zainteresowany?
Promocja dla instytucji z małych miejscowości!

Naszej firma bardzo chętnie podejmuje współpracę z podmiotami pochodzącymi z niewielkich miejscowości, pomagając im odnaleźć się w sieci. Zgodnie z tym pomysłem, szkoły i inne placówki ze wsi oraz miasteczek poniżej 50 tys. mieszkańców mogą liczyć na specjalny rabat obniżający koszt strony o 100 zł!

the comments are closed